Bünyelere Hype Niyetine: Avengers 4 Fragmanı Sonunda Çıktı!

Sizleri bilmem ama ben, çok uzun zaman geçmiş gibi gelmesine rağmen aslında Nisan ayında Avengers: Infinity War izlemenin ardından, sonraki film için hype ile dolup taşarken bugün yayınlanan fragmana kadar geçen sürede ”acaba gereksiz hype mı yaptım’ diye soruyordum kendime. Marvel bugün yayınlanan fragmanla ağzımıza bal çalmış olsa da bünyemi hype ile doldurmaya başladı. Lafı fazla dolandırmadan Avengers: Endgame fragmanına geçelim.

Fragman olmasına rağmen tonunu çok beğendim. Özellikle Tony’nin olduğu kısımlar duygu yoğunluğu bakımından oldukça güçlü sahneler. Gerçekten de Tony’nin her sözüyle haftalarca yeis içinde dolaşacak duruma sokuyor insanı. Ha be koca yürekli insan! Sen ki Thanos’un nasıl yenileceğini bilen, herkesi kurtarma yolunu Dr.Strange‘den dinleyen kişisin. Umutsuz olmanı, hüzünlü olmanı anlayabilirim ama bu tepkisiz, her şeyi kabullenmiş halin en acı olanı. Geri kalan karakterler ise kaybettiklerinin ardından yıkılmış haldeler. Hatta bu durum Hawkeye üzerinde öyle bir etki bırakmış ki onu Ronin kostümüyle görüyoruz. Hele attığı o bakış öyle bir tesir ediyor ki ”işte bu her şeyini kaybetmiş birisi” diyerek neden Ronin olduğunu anlayabiliyoruz.

Thanos’u da ucundan görüyoruz. Thanos amacını gerçekleştirdikten sonra emekliğe ayrılıp görünüşe göre kendisini çiftlik yaşamına vermiş. Bu sahneden çok anlam çıkarmaya gerek yok, çizgi romanlara bir gönderme olmuş. En fazla kendi kendini bir cezalandırma, kefaret ödeme veya artık huzura ermesine yorabiliriz ama eldiveni henüz çıkarmadığını görüyoruz. Buradan bir şeyler çıkabilir. En kritik olay ise Scott Lang‘ın geri dönmesi. Son çıkan Ant-Man filmini izlemediğim için çok detayını bilmiyorum ama çoğu kişiye göre zaman yolculuğu ihtimalleri artmış gibi gözüküyor. Çok klişe bir olay ama iyi işlendiği takdirde ortaya tatmin edici bir son çıkabilir. Nebula karakterini de fragmanda görüyoruz. Görünüşe göre Tony ile aynı gemide ve bir şekilde onları Carol Danvers kurtarması muhtemel gibi gözükse de Kaptan’ın ”Bu plan işe yaramazsa ne yapabilirim bilmiyorum.” deyişinden acaba Tony’den bağımsız başka bir planları mı var diye düşündürttü bana. Tabii bu benim kuruntum, Tony illa ki o gemiden kurtulacaktır.

Carol Danvers’ı göstermemelerini anlıyorum ama fragmanda keşke Rocket Raccoon gibi önceki filmde gördüğümüz karakterleri de gösterselerdi. Yukarıda dediğim gibi ağzımıza bal çalıp kaçmışlar gibi olmuş biraz. Yine de gayet güzel bir fragmandı. En azından filmin tonu ve diğer konularda fikir sahibi olabildik. Üstelik DC’nin yaptığı gibi filmin tamamını fragmanda anlatmayarak yaptılar bunu. Tebrikler Russo kardeşler! Kimi film kâh kötüydü kâh iyiydi. Bu film nasıl olacak izlemeden bilemem fakat kaç senedir yaşattıklarınız için teşekkür etmek istiyorum. Sağ olun!

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
error
Updated: 8 Aralık 2018 — 00:34