Ash vs Evil Dead 3×03 – Ebeveyn Olmanın Zorlukları

Dizilerimi genellikle yemek yerken izlediğim için, bu bölümü izlemem birkaç gün gecikti. İğrenmem konusununda aslında kendime güveniyordum fakat ikinci bölümdeki bol spermli sahnelerden sonra, hiç riske girmemek gerektiğini düşündüm ve yarın izlerim diye diye yeni bölümü anca bugün izleme şansı buldum.

Bu bölümde temel olarak işlenen iki konu var. Birincisi Ruby’yi yok etmek adında Pablo, Kelly ve Dalton’un, Kandarian hançerini aramak üzere malum kulübeye gitmesi. İkincisi ise Ash’in, yaşadığı olaylar neticesinde bir ebeveyn olarak başarısız olması.

Ash vs Evil Dead 3x03 - 1

Bölüm, Brandy’nin annesi Candy için düzenlenen cenaze töreni ile başlıyor. Bu törenin olaysız bir şekilde geçeceğini düşünmek olmaz tabii. Ash, eski karısının kafasının tekrar vücudu ile birleştirildiğini öğrenince bir Deadite’e dönüşme ihtimaline karşı Candy’yi kontrol ediyor ve şüphelerinde haklı çıkıyor. Candy ile mücadelesinden galip ayrılan Ash için asıl gariplik şimdi başlıyor. Tam törenin başında Brady, annesi için konuşmasını yaparken çok ama çok uygunsuz bir şekilde tabutun içinden Ash çıkıyor. Fakat sahne gerçekten de öyle uygunsuz ki insanı tuhaf bir şekilde güldürüyor.

Cenaze töreninde bizleri şaşırtan bir diğer olay ise Ruby oluyor. Brandy’nin öğretmeni kılığında olan Ruby, Brandy’nin aklını karıştırıyor ve Ash ile arasını bozmaya çalışıyor. Yani işin özünde Brandy’yi kontrolü altında tutarak, kehanette bildirilen kişi olan Ash ile birlikte bütün soyunu da yok etmek istiyor.

Ash vs Evil Dead 3x03 - 2

Pablo’nun gördüğü halüsinasyonlar nedeniyle, bütün olayların başlangıcı sayılan kulübeye giderek Kandarian hançerini aramaya başlayan ekibi de kötü şeyler bekliyor. Hançeri buluyorlar bulmasına ama ortaya çıkan bir iblis nedeniyle Sümer Şövalyesi Dalton ölüyor. E tabi yeni bir karakterin, hele ki önceki yazılarımda da belirttiğim gibi bu sezonda önemli şeyler yapması beklenen böyle bir karakterin henüz üçüncü bölümde ölmüş olması imkansız. Bölüm isminin de “Apparently Dead” olduğunu düşününce, Dalton’un kesinlikle tekrar karşımıza çıkacağına eminim. Asıl merak uyandıran kısım ise nasıl çıkacağı konusu. Eğer gördüklerimizde bizi yanıltan bir şey yoksa, tekrar bir insan olarak çıkması imkansıza yakın. Bu durumda sadece deadite olarak çıkma seçeneği kalıyor. Fakat söz konusu Ash vs Evil Dead olunca her şey beklenebilir.

Ash vs Evil Dead 3x03 - 3

Ruby’nin bu bölümde yapmış olduğu büyü, Ash’in bir ebeveyn olma yolundaki işlerini olduğundan daha zor hale getirdi. Mezarlıkta yaptığı bir büyü ile Ash’in babasını dirilten Ruby, Brandy ile Ash arasına ihtiyar adam Brock Williams’ı sokarak, işlerin çığırından çıkmasına neden oluyor. Brandy ise son günlerde yaşadıklarından dolayı zaten aklı başından gitmiş bir halde bazı kararlar vermeye çalışırken, Ash’in (tekrar) Brock’u öldürmesi üzerine en sonunda dizinin formatına uygun bir şekilde kana bulanıyor. Önümüzdeki bölümlerde Ash ve Brandy arasındaki ilişki kesinlikle daha da tuhaf bir hal alacak.

Bölüm hakkında söyleyeceklerim bu kadar. Mizahın ikinci plana atılarak konunun biraz ilerleme gösterdiği ve aksiyonun dozunda kullanıldığı güzel bir bölümdü.

Not: 4/5

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
error
Updated: 11 Kasım 2018 — 21:19