Vertigo’dan Seri Önerisi: IMAGINARY FIENDS

Başladığı günden beri ilgimi çeken fakat okumaya bir türlü fırsat bulamadığım bir seriye dün gece başladım ve henüz üç sayısı çıkmış olan bu serinin, ilk iki sayısını okudum. Konsept olarak çok beğenince, neden bu seriyi başkalarına da önermeyeyim ki diye düşünerek böyle bir yazı yazmaya karar verdim. Başlıkta da gördüğünüz gibi bu seri Imaginary Fiends.

Yazar: Tim Seeley
Çizer: Stephen Molnar
Yayımcı: Vertigo
Tür: Fantastik, Korku, Dedektiflik, Gizem

Eserin künyesi yukarıda gördüğünüz gibi. Toplamda altı sayı olarak düşünülmüş bir kısa seri. Bu seriyi okumamdaki etkenlerden birisi son zamanlarda okuduğum ve ardından izlediğim Happy! adlı çizgi roman/dizi oldu açıkçası. Hayali yaratıklar üzerine kurulu bir serinin güzel olabileceğini düşünmüştüm. Nitekim bu tahminim doğru çıktı.

Hayali yaratıklar sizi muhtemelen şu yönüyle şaşırtacaktır. Bu hikayenin evreninde bu hayal ürünü yaratıkların başka bir boyuttan gelen iblisler olduğu düşünülüyor. Bütün dünya bunun farkında değil tabii ki. Fakat bu duruma öylesine inanmış bir kurum var ki inanmakla kalmayıp bir de iblis departmanı kurmuş. Söz ettiğimiz kurum Türkçe dublaj filmlerde ismini sık sık duyduğumuz, lanet olası federaller: FBI

Evet, FBI bu yaratıklar üzerine bir departman kurmuş. İşlenen bazı gizemli cinayetlerin, herkesin göremediği bu hayali yaratıklar tarafından gerçekleştirildiğini düşünüyorlar. FBI mevzusu şimdilik burada kalsın ve ben size serinin konusundan kısaca bahsedeyim.

Cameron Calle adlı bir çocuk, bir gün kız kardeşini öldürülmüş halde bulur. Kız kardeşi ölmeden önce kendisine iki kelime söyler: Polly Peachpit.

Bu olaydan altı sene sonra bir çocuk ıslah evinde Melba Li adlı genç bir kızla tanışıyoruz. Geçmişte yaptığı bir şeyden dolayı 18 yaşına gireceği zaman bir hapishaneye nakil edilecektir. Fakat hayatı, FBI İblis Departmanı’ndan özel ajan Virgil Crockett‘in kendisine yapacağı bir teklif ile değişmek üzeredir. Ajan Virgil, Melba Li’nin bazı davalarda FBI’e yardımcı olabileceğini söyler. Yalnız bir şartları var; Ajan Virgil’den başka bir ortağı daha olacak: Polly Peachpit.

Daha fazla detay vererek ilk sayının keyfini azaltmayı istemiyorum. Konusu kısaca böyle. Benim ilgimi çekti ve başladım. Altı sayılık güzel bir hikaye okuyacağımızı düşünüyorum. Çizimler yönünden de herhangi bir şüpheniz olmasın, gayet güzeller.

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
error
Updated: 20 Ekim 2018 — 03:42