Rise of the Seven Seas Hikayesini, Snyder’ın Justice League Serisinde Görebiliriz

Normalde haber yazıları girmeyi pek sevmem fakat hoşuma giden bir haber olunca paylaşmak istiyorum. Biraz önce twitterda gördüğüm Scott Snyder’ın mesajı, birçok okur gibi beni de oldukça heyecanlandırdı. Önce bu mesajı görelim.

Peki bunun önemi ne?

Eğer unuttuysanız biraz hatırlatma amacı ile geriye gidelim. New 52 başladığı zaman Aquaman’in yazarlık koltuğuna oturan ve çizer Ivan Reis ile birlikte harikalar yaratan Geoff Johns, 25. sayı itibari ile bazı nedenlerden dolayı seriden ayrılmıştı. Fakat bıraktığı zaman ise ileride karşımıza çıkacak olan bir hikayenin ipuçlarını da bizlere göstermişti. Şimdi o ipucunu hatırlayalım.

rise of the seven seas

Ve aradan yıllar geçti fakat bir türlü Rise of the Seven Seas hikayesini okuyamadık, adeta unutuldu gitti. Fakat görülen o ki bir şekilde tekrar hatırlandı. Yani tahminler doğru çıkarsa Snyder’ın yazacağı Justice League serisinin ikinci hikayesi Rise of the Seven Seas olacak.

Snyder’ın attığı mesaj ve Metal eventının sonunda olanlar bu teorinin gerçek olma ihtimalini artırıyor. Fakat en önemlisi ise bu sene sonunda Aquaman filminin gösterime girecek olmasından dolayı DC Comics, Aquaman’i göz önüne çıkarmak isteyecektir.

Bu gelişme gerçekten çok umut verici ve harika bir haber. Umarım ki söylenti olmakla kalmaz ve Snyder’ın kaleminden, Geoff Johns’un da desteğiyle birlikte harika bir Aquaman hikayesi okuruz.

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
error
Updated: 23 Ekim 2018 — 23:07