Marvel İçin (Yine) Reboot Vakti

Hickman’in Secret Wars ile noktalanan Marvel serüveninden sonra takip ettiğim serilerin sayısı bir elin parmaklarını geçmiyor. Başlarda birçok seriye şans vermiş olmama rağmen, bir yerden sonra tamamen eli ayağı çekmiştim. Çünkü Marvel için işler hiç iyi gitmiyordu. Takip ettiğim üç seriden Nova ve Silver Surfer final yaptı, Punisher’ı ise Legacy’den sonra okumayı bıraktım.

Bu başarısız dönemin en büyük faturası sanırım Axel Alonso’ya kesildi. Kendisi uzun yıllardır Marvel’da baş editör konumundaydı. Geçtiğimiz senenin Kasım ayında görevinden alındı ve yerine C. B. Cebulski getirildi.

Son dönemlerdeki Marvel’ın legacy atağını yakından takip ettiğimi söyleyemem, haliyle hakkında fazla bir bilgim de yok. Artık Marvel’ın güncel serilerinden sanırım bir daha bir şey okuyamam diye düşünürken gelen yeni bir haber, çok gereksiz bir şekilde beni heyecanlandırdı.

Yine reboot geliyor.

“Fresh start” yapacağız demeleri boşuna değildir umarım. Çünkü ben artık Marvel’dan da bir şeyler okumak istiyorum güncel olarak. Evrene o kadar fazla uzak kaldım ki anlatamam.

Marvel2018

Jim Cheung çizilen reboot görseli.

Marvel bembeyaz bir sayfa açarak, yeni ekiplerle yeni maceralar vaat ediyor. Mayıs ayında yayımlanacak olan Avengers #1 sayısıyla birlikte reboot resmi olarak başlamış olacak. Yazarı Jason Aaron, çizeri Ed McGuinness olacak ve bu seri dışında başka bir Avengers serisi de yayımlanmayacak.

İlk sayının kapağı ve iç sayfalardan birkaç örnek de şu şekilde:

Avengers #1 Kapak

Avengers #1 - 1

Avengers #1 - 2

Avengers #1 - 3.jpg

Avengers #1 - 4

Thor’un unworthy mevzusu ortadan kalkacak ve Captain America ve Iron Man ile birlikte takımdaki yerini alacak. Bunun dışında Black Panther, Captain Marvel, Doctor Strange ve Ghost Rider (Robby Reyes) takımdaki diğer isimler.

Yıllardır sürekli bir şekilde relaunch veya başka bir isimle sayıları birinci sayıdan başlatma huyundan bıkanlar için fazla heyecanlı bir haber olmasa da C. B. Cebulski’nin etkisi olacağını düşünerek ben heyecanlandım. Başta Avengers olmak üzere ilgimi çeken serileri takip edeceğim.

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
error
Updated: 29 Ekim 2018 — 02:44