Manga İncelemeleri #9

Her hafta yazmayı planladığım bu seride; mangaların aylık veya haftalık olarak çıktığına bakmadan o hafta hangi serileri okuduysam onları ele alıyorum. Spoiler konusunda hassas olan arkadaşları uyarıyorum. Bol spoiler içerecek bu yazı dizisinde, serileri överken yeri geldiği zaman gömeceğim de. Tabii bunun yanında bölüm değerlendirmelerimiz, gelecek bölüm tahminlerimiz ağırlıklı olacak

Önceki Bölümler: Manga İncelemeleri #1Manga İncelemeleri #2Manga İncelemeleri #3Manga İncelemeleri #4 Manga İncelemeleri #5 Manga İncelemeleri #6Manga İncelemeleri #7Manga İncelemeleri #8

Bu hafta okuduklarım: One Piece, One-Punch Man,

Okuduğum güncel seriler: Berserk, Grand Blue, Hunter x Hunter, One Piece, One-Punch Man, Shingeki no Kyojin

 

 One Piece #928 The Courtesan Komurasaki Appears

Yine bir aradan sonra klasik bir Eiichiro Oda bölümüyle karşı karşıyız. Fakat bölümü sevdiğimi söylemem gerek. Kid ve Luffy ikilisini görürken geçen bölüm siluet olarak gördüğümüz Komurasaki’yi de sonunda görmüş olduk.

Bölümde Kid hakkında öğrendiğimiz önemli bilgilere geçmeden önce Raizo‘nun bu kadar çabuk bir şekilde Luffy’e ulaşmasına şaşırdım. Gerçi henüz anahtarları ele geçirmiş değil ama yine de şaşırtıcı. Caribou da bir şekilde plana dahil olacak gibi gözüküyor. Umarım çok uzatıp onu göstermez, daha doğru düzgün Zoro gibi diğer tayfa üyelerini göremedik. Neyse Kid hakkında öğrendiğimiz en önemli bilgi; kolunu Kızıl Saç korsanları ile savaşırken kaybettiği. Üstüne Big Mom‘ın Tatlı Komutanlarından birisiyle savaşıp istediği bir şeyi aldığını öğreniyoruz. Tam da Luffy’nin rakibinden beklenecek hareketler ama seride bunları göstermek için çok geç kalındı. En azından ileride bu durum devam eder.

Komurasaki‘yi gördüğümüzü söylemiştim. Oda bu sefer troll bir çizim yapmadan gayet güzel çizmiş. Onu o kadar güzel bulanlar var ki evini hatta ailesini satanlar var. Fakat Komurasaki’nin kişiliği için pek iyi diyemeyiz, en azından şimdilik. Kendisi tam bir Gold Digger… Erkekleri kendisine para getiren köpekler olarak görüyor. Tabi bunun altından bir şeyler çıkacaktır. Özellikle kendisinin büyük ihtimal Hiyori çıkacağını düşünürsek. Birisi onu yola getirecektir. Belki geçmişte Viola‘yı getirdiği gibi yine Sanji getirir.

Neden büyük ihtimalle Hiyori dediğimi soracak olursanız, cevabı Momo ve O-Tama‘nın konuşmalarında saklı. Momo’dan öğrendiğimize göre Hiyori ölmemiş ve şu an 26 yaşında olması gerektiğini söylüyor. Oda herhangi bir twist planlamıyorsa Komurasaki kesinlikle Hiyori çıkacaktır. Hatta şu maskeli gördüğümüz bir nevi anlatıcı rolündeki kadın da Hiyori çıkacak.

Sonraki bölümden beklentim Orochi’nin gözükeceği yönünde. Komurasaki bu bölüm Orochi’nin mekanına gelmişti. Artık Orochi’yi gösterir ve şu troll çizimlerinden birisiyle karşı karşıya kalmayız. Zoro‘yu veya diğer samurayları falan da gösterse fena olmaz tabii.

PUAN: 7.5/10 

One-Punch Man #100 Heat-up 

Muhteşem bölümdü ama bu dövüş çok fazla uzadığı için biraz anlamını yitirdi. Keşke bu kadar uzamasaydı da bu muhteşem çizimler eşliğinde iyice keyfini çıkarsaydık. Bölümde açıkçası pek konuşulacak bir olay yok. Sadece ay detayını göstermesini beğendim.

Sonraki bölüm 100. sayısı olacağı için bol sayfalı bir bölümle sürpriz yapacaklar gibime geliyor.

PUAN: 7.5/10 

 

GENEL DEĞERLENDİRME 

Pek beklediğimi bulamasam bile kötü bölümler okumadım. Ayrıca hala Grand Blue mangasının çevirisini bulamadığım için onu okuma fırsatım olmadı.

Bu haftaya genel puanım: 7.5/10

Not: Haftaya dergilerin yılbaşı tatiline girmesinden ötürü yeni sayılar 6 Ocak 2019’da çıkacak!

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
error
Updated: 28 Ocak 2019 — 23:27