Manga İncelemeleri #7

Her hafta yazmayı planladığım bu seride; mangaların aylık veya haftalık olarak çıktığına bakmadan o hafta hangi serileri okuduysam onları ele alıyorum. Spoiler konusunda hassas olan arkadaşları uyarıyorum. Bol spoiler içerecek bu yazı dizisinde, serileri överken yeri geldiği zaman gömeceğim de. Tabii bunun yanında bölüm değerlendirmelerimiz, gelecek bölüm tahminlerimiz ağırlıklı olacak

Önceki Bölümler: Manga İncelemeleri #1Manga İncelemeleri #2Manga İncelemeleri #3Manga İncelemeleri #4 Manga İncelemeleri #5 Manga İncelemeleri #6

Bu hafta okuduklarım: One Piece

Okuduğum güncel seriler: Berserk, Grand Blue, Hunter x Hunter, One Piece, One-Punch Man, Shingeki no Kyojin

 

 One Piece #926 Prisoner’s Mine  

Geçen bölümler kadar beğendiğim bir bölüm olmasa da, bir geçiş bölümü olarak beğendim. Birkaç küçük güzel detay vardı. Bunların en başında da Ashura dışındaki diğer iki samuraydan bahsedilmesi. Kesin onlar diyemiyorum ama tıpkı Shutenmaru’nun Ashura çıkması gibi bu iki karakter de diğer iki samuray çıkacaktır. Özellikle Kamazou adındaki karakterin sadece siluetini görmemize rağmen şunu diyebilirim ki tamamen ortaya çıktığı zaman çoğu kişi sevecek gibi görünüyor. Tabii Oda yine kendine has trol çizimlerinden birisini yapmazsa. Ayrıca Usopp ve Law’ın tayfa üyeleri Kozuki Klanı’nın döndüğüne dair kağıt dağıtırken gözüken samurayların çizimini de beğendim. Umarım hep bu görünümde olurlar, özellikle henüz göremediğimiz Shogun Orochi… Bunu deme nedenim yine Spandam gibi bir durumla karşılaşmak istememem. Şu an benim anladığım Orochi bayağı korkak birisi, daha doğrusu bayağı bir temkinli. Sırf isyan olmasın diye tüm dojoları ve hükumete bağlı olmayan samurayların silah taşımasını yasaklamış. Umarım bunlar sırf temkinli birisi olduğu içindir.

Bölümde geçen diğer bir ayrıntı ise Nami ve Shinobu’nun elde ettiğini önemli bir bilgi var. Bu bilgiye göre bir limanda silah sevkıyatı olacak. En son Zoro‘yu teknede görmüştük, belki bu limanda inip silahların ele geçirilmesine yardım edebilir. Gerçi benim beklentim o ismi geçen 3 samurayı toplayacak kişi olması. Özellikle Kamazou ve Ashura ile karşılaşmasını isterim. Sanji‘den de bahsetmesek olmaz. Onunda başı belaya girecek gibi gözüküyor. Yakında bir dövüşünü görebiliriz.

Açıkçası Oda’nın şimdiden Luffy ve Kidd ikilisini göstereceğini sanmıyordum. Law’ı bir kenara bırakırsak Kidd Luffy’nin en ciddi rakiplerinden birisiydi ve Oda’nın onu o şekilde işlemesi sevindirici. Umarım Kaido’yu indirecek kişiler arasında Kidd de olur. Bunu hem gücü hem karakteri hem de potansiyeli ile hak ediyor. Neyse bölüme dönecek olursak; Kidd ve Luffy’i rekabet içinde görüyoruz. İkisinde de Deniztaşı olmasına rağmen en çok taş taşıyan kişiler oluyor. Görünüşe ikisinin taşıdıkları sayıda eşit. Üstelik Kidd’in tek kollu olduğunu düşünürsek güç seviyesi olarak yakın gibi gözüküyor. Bu ikili Kral Haki ile müdür yardımcısı bayıltarak birden hapishanedekilerin umudu oluyor. Fakat bu pek uzun sürmeyebilir. Yakında Queen veya King olaya el atacak gibi gözüküyor. Ayrıca bölümde tekrar hücredeki gizemli kişiyi görüyoruz. Bu kişi galiba Kin’emon‘un saydığı o 3 samuraydan birisi değil. Bambaşka biri çıkacak gibi gözüküyor. Hatta Oden çıkabilir diyen bile var. Diğer gördüğümüz kişi ise Caribou gereksizi.

Gelecek bölümde bu şekilde gidecektir diye düşünüyorum ama Oda sürpriz yapmayı düşünüyor. Umarım artık Zoro nereye gidiyor ne yapıyor gösterir. Haydi onu saklıyorsun bari bir Shogun göster, Sanji gibi diğer karakterleri göster. Başka da bir beklentim yok.

Puan: 7.5/10 

GENEL DEĞERLENDİRME  

Bu hafta şöyle yarıda bıraktığım serilere hafiften göz atsam da ekseriyetle hiçbir seri hakkında yazasım gelmedi. Her ne kadar One-Punch Man mangası çıkmış olsa bile maalesef henüz raw halinde olduğu için onu da okuyamadım. Tüm bu nedenlerden ötürü bu hafta sadece One Piece serisini ele alabildim. Bunun için üzgün olsam da haftaya hem One Piece hem de One-Punch Man hakkında yazacak olmam yeis bir hafta olmasını engelliyor.

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
error
Updated: 3 Aralık 2018 — 19:18