Manga İncelemeleri #5

Her hafta yazmayı planladığım bu seride; mangaların aylık veya haftalık olarak çıktığına bakmadan o hafta hangi serileri okuduysam onları ele alıyorum. Spoiler konusunda hassas olan arkadaşları uyarıyorum. Bol spoiler içerecek bu yazı dizisinde, serileri överken yeri geldiği zaman gömeceğim de. Tabii bunun yanında bölüm değerlendirmelerimiz, gelecek bölüm tahminlerimiz ağırlıklı olacak.

Önceki Bölümler: Manga İncelemeleri #1Manga İncelemeleri #2Manga İncelemeleri #3Manga İncelemeleri #4 

Bu hafta okuduklarım:  Hunter x Hunter, Grand Blue,  One-Punch Man

Okuduğum güncel seriler: Berserk, Grand Blue, Hunter x Hunter, One Piece, One-Punch Man, Shingeki no Kyojin

Okumayı bıraktığım seriler: Black Clover, Dr.Stone, Shokugeki no Souma, Goblin Slayer

Okumayı düşündüğüm seriler: Vinland Saga

 

Grand Blue #49 Hentai 

Grand Blue üstünde çok konuşabileceğimiz bir seri değil. Tamamen kafamı boşaltıp, gülmek için okuduğum bir seri. Üstelik bu komedi işini çok basit bir konu veya bir durum üzerinden yapabiliyor. Bunu sağlayan etmen ise karakterlerin bu basit olaylara bile verdiği aşırı tepkiler. Özellikle karakterlerin yüz ifadeleri beni en çok güldüren kısım olsa gerek.

Birkaç bölümdür geçiş bölümleri tadında gidiyordu. Her ne kadar gayet komik bölümler olsa da mangakanın uzatmamasına sevdim. Fakat umarım Japonya hayranı bu 3 Alman karakteri ileride tekrar görebiliriz. Sonraki bölümle Palau arcına giriş yapacağız. Yanlış hatırlamıyorsam uzun zamandır dalış ile ilgili hiçbir olay olmamıştı. Açıkçası her ne kadar günlük yaşamdan kesitler sunulmasını sevsem de dalışla ilgili bölümlerin tadı bir başka oluyor

PUAN: 7.5/10 

 

One-Punch Man #99.2 Takeoff

One-Punch Man çıktı çıkmasını da yine çok az sayfa çıktı. Üstelik hala bu dövüşün bitmemesi iyice can sıkıcı bir hal almaya başladı. Neyse ki Murata’ya olan güvenim bayağı bir fazla. İleride doya doya okuyacağımız bölümler yayınlanacaktır.

Bölüme geri dönecek olursak Child Emperor’un dövüş tarzını beğendim ama umarım sonraki sayıda artık bu dövüş sonuçlanır. S Sınıfı bir kahramanın bu tarz adamlar ile vakit harcamaması gerekiyor.

PUAN: 7/10

 

 Hunter x Hunter #389 Curse

Yine bolca konuşmanın olduğu ve hikâyenin ilerlemediği bölümlerden bir tanesi daha. Bu arc özellikle hikâyeyi tek karakterin bakış açısı yerine birden fazla karakterin bakış açısından göstermesini sevmiştim ama bu kadar uzatmak istiyorsan taht savaşını en azından biraz hızlandır. Veyahut başka karakterleri göster. Koskoca gemide daha Burçlar ve Hayalet Takımı konusu var. Kaç senedir her hafta olaylar patladı patlayacak diye bekliyoruz. Şu an kızıyorum ama verdiği bölümler her şeye rağmen güzel oluyor. Fakat bazen senelerce beklemenin karşılığı bu mu diyorum. Neyse ki henüz Hunter x Hunter mangası satın almadım. Bu gidişle çok sevmeme rağmen asla almam.

Bölümde uzun zamandır görmediğimiz Camila hakkında bilgi verilmesinden memnun kaldım. Zaten nen yeteneği bakımından serideki en iyi yeteneklerden birisine sahip. Belli ki zeka bakımından da öne çıkan Prenslerden birisi. Fakat ben 4. Prens’in bir şekilde hepsini geçeceğini düşünüyorum. Eskiden Halkenburg bir şekilde öne geçer diye düşünüyordum ama çok ön plana çıkmaya başladı. Hem bireysel güç olarak hem de askeri güç olarak 1. Prens Benjamin’in şansı olsa da odağını 4.Prens’den Halkeburg’a çevirmesi ona pahalıya patlayacak gibi gözüküyor.

PUAN: 8/10

 

Genel Değerlendirme 

Haftaya malum Hunter x Hunter artık ara verecektir. Zaten bu sene ikinci kez aradan dönerek büyük bir sürpriz yapmıştı. Daha fazlasını beklemek ahmaklık olacaktır. Böylece tek haftalık seri olarak One Piece kalacak ama ben Vinland Saga’ya veya daha önce bıraktığım haftalık bir seriye tekrar başlamayı düşünüyorum.

Bu haftaya genel puanım: 7.5/10

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
error
Updated: 19 Kasım 2018 — 17:09