Manga İncelemeleri #3

Bu hafta Shingeki no Kyojin ve Grand Blue mangalarının çıkmasını bekliyordum fakat maalesef ki çıkmadılar. Yine de 9 sayfa olsa bile One-Punch Man çıkması sevindirdi. Üstüne One Piece ve Hunter x Hunter’dan güzel sayılar çıkınca iyice keyiflendim.

Not: Her hafta yazmayı planladığım bu seride; mangaların aylık veya haftalık çıktığına bakmadan o hafta hangi serileri okuduysam onları ele alıyorum. Spoiler konusunda hassas olan arkadaşları uyarıyorum. Bol spoiler içerecek bu yazı dizisinde, serileri överken yeri geldiği zaman gömeceğim de. Tabii bunun yanında bölüm değerlendirmelerimiz, gelecek bölüm tahminlerimiz ağırlıklı olacak.

Bu hafta okuduklarım: One Piece, Hunter x Hunter, One-Punch Man

Okuduğum güncel seriler: Berserk, Grand Blue, Hunter x Hunter, One Piece, One-Punch Man, Shingeki no Kyojin

Okumayı bıraktığım seriler: Black Clover, Dr.Stone, Shokugeki no Souma, Goblin Slayer

Okumayı düşündüğüm seriler: Vinland Saga

 

Haftanın en hype yaratanı: One Piece

Haftanın en iyisi: One Piece

 

 One Piece #923 Kaido the Yonkou vs. Luffy 

Sonunda bir Yonko’nun biraz ciddileştiği zaman neler yapabileceğini görebildik. Bunu Luffy üzerinden göstermesi ise çok iyi oldu. Luffy’nin artık biraz yerini bilmesi gerekiyor. Her ne kadar ilk yumruğu anlaşılabilir olsa da bu kadar uzatmak yerine Law ile kaçması gerekiyordu. Sırf kendine gereksiz güveni yüzünden kendisiyle birlikte Law’ın bile esir düşme ihtimali çıktı. Ben yinede Law’ın bir şekilde oradan Luffy’i kurtaracağını düşünüyorum. Şu an adada isterse tüm ittifak aynı anda dalsın, Kaido düşmeyecek. Bu yüzden hepsinin güçlenmesi gerek.

Kurtaramama durumunda ise büyük ihtimal Ateş Festivali sırasında idam edilmek üzere ikisi de Kid’in yanına giderler. Aslında hoş da olabilir bu üçlüyü tekrar görmek. Böyle bir durumda X-Drake yardım edebilir veya bir gemiye binmeyi düşünen Zoro‘nun adaya gelmesiyle onları kurtalabilir, bu sayede kaçabilirler. Böylece Onigashima’da Luffy’ler güç toplarken, diğerleri de Wano’da güç toplar. Bunun olabilme ihtimali var fakat Wano’da herhangi bir lider kişilik olmadan nasıl o güçlü samurayları toplarlar bilemiyorum. Shutenmaru açıkça takip etmemiz gereken güçlü bir adam fakat artık yok dedi. Sırf Luffy’nin Kaido’ya vurmasını gördüğü için takip edeceğini sanmıyorum. Zaten bu adam da zamanında Kaido ile dövüşmüş hatta şimdi bile dövüşmek zorunda kalabilirim diyen birisi. Ben bu samuraylara liderlik yapma işini Zoro’nun yapacağını düşünüyorum. Daha doğrusu istiyorum. Dressrosa’da Kin’emon ve Kanjuro’ya liderlik etmesi ve Wano’da O-Kiku’nun sürekli Zoro’dan izin istemesi, bu duruma işaret gösteriyor gibi geliyor. Umarım Oda düşündüklerimi yapar da şöyle bol bol Zoro’lu sayılar okuyabiliriz.

Haftaya beklentim Law’ın Luffy’i kurtarması ve artık diğer karakterleri göstermesi. Özellikle 2 senedir görmediğimiz karakterleri. Mümkünse ucundan Shogun, görmediğimiz bir Yıkımcı veya en kötü X-Drake tarzı birisini görsek  fena olmaz.

PUAN: 8.5/10 

 

Hunter x Hunter #387 Return 

Togashi yine şaşırtmasını bildi. 4.Prensin yeteneği için İllüzyon tarzı bir şey beklerken zamanla ilgili çıkması çok iyi bir plot twist oldu. Yine de bu tarz geleceği görmekle ilgili güçleri pek sevmediğimi söylemeden geçemeyeceğim. Özellikle bu son senelerde birçok seride olmaya başladı. Neyse ki Togashi sadece zetsu halinde bu gücü kullanmasını sağlayarak zayıflık verdi. Zetsu’da tam anlamıyla ustalaştığı zaman neredeyse yenilmez olacak fakat algı açısından ondan hızlı bir karakter olursa savunmasız olduğu için tek yeme şansı da var. Togashi’yi bu yüzden seviyorum. Çok güçlü bir yetenek verse bile bir şekilde ona açık veriyor. Fakat bu adamın daha 2 tane Nen yaratığının olduğunu unutmamak gerekiyor. Üstüne yeni bir Hatsu bile yapabilir. Çok yavaş ilerlese de bir kötü karakterin gelişimini okumak çok zevkli. İnanıyorum ki Meruem’de olduğu gibi güzel bir karakter gelişimi işleyecektir.

Gelecek bölüm ne olur bilmiyorum. İsteğim Burçlardan birisini veya Hayalet Takımından birilerini görmek. Togashi ise Halkenburg veya başka bir Prensi gösterecektir. Şu Silent Majority kullanıcısını gösterir belki. O kadar çok olay olunca tahmin etmesi de zor oluyor.

PUAN: 8/10

 

One-Punch Man #99 Takeoff 

En azından bu dövüşün bitmesini beklerdim. Fakat bırakın dövüşü bitmesini pek söz etmeye değer bir olay yaşanmadı. O yüzden bölümü  değerlendiremeyeceğim. Herhangi bir puan vermeyi de gerek bulmuyorum. Onun yerine One-Pucnh Man için yazdığımız yazıyı okumanızı öneririm.

 

Genel Değerlendirme

Bu hafta her ne kadar One-Punch Man sadece 9 sayfa çıkmış olsa da eminim Murata ve One bu sayıyı telafi edecektir. Gelecek haftalarda onlardan bol sayfalı bir sayı bekliyorum. Haftaya büyük ihtimal One Piece ara verir, Shingeki no Kyojin ve Grand Blue’nun yeni sayıları çıkmış olur. Yani umarım bu sefer çıkmış olur.

Bu Haftaya Genel Puanım: 8/10

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
error
Updated: 6 Kasım 2018 — 01:14