Manga İncelemeleri #2

Bu hafta okuduğum seri sayısı bakımından kısır geçti.  Okuduğum aylık serilerin çıkmaması, yeni başladığım  Goblin Slayer‘ın cazip gelmemesi gibi nedenler yüzünden sadece One Piece ve Hunter x Hunter serilerini ele alacağız.

Not: Her hafta yazmayı planladığım bu seride; mangaların aylık veya haftalık çıktığına bakmadan o hafta hangi serileri okuduysam onları ele alıyorum. Spoiler konusunda hassas olan arkadaşları uyarıyorum. Bol spoiler içerecek bu yazı dizisinde, serileri överken yeri geldiği zaman gömeceğim de. Tabii bunun yanında bölüm değerlendirmelerimiz, gelecek bölüm tahminlerimiz ağırlıklı olacak.

Bu hafta okuduklarım: One Piece, Hunter x Hunter

Okuduğum güncel seriler: Berserk, Grand Blue, Hunter x Hunter, One Piece, One Punch-Man, Shingeki no Kyojin

Okumayı bıraktığım seriler: Black Clover, Dr.Stone, Shokugeki no Souma, Goblin Slayer

Okumayı düşündüğüm seriler: Vinland Saga

 Haftanın en hype yaratanı: One Piece

Haftanın en iyisi: HunterXHunter

 

One Piece #922 Viceroy of the Hundred Beast Pirates: Kaido  

Açıkçası olayların bu kadar hızlı gelişeceğini tahmin etmiyordum. Kaido’nun şöyle bir gözüktükten sonra geri döneceğini düşünürken Luffy’nin ona saldırmasıyla işler iyice karışmaya başladı. Sonraki bölümde Law sayesinde ikisi kaçacak mı yoksa Kid gibi esir mi düşecekler bunu göreceğiz. Tabii Oda, zaten sarhoş olan Kaido’nun uykuya daldığı bir durumda oluşturabilir. Sonuçta bu adam içki içtiği sırada ruh halleri aniden değişiyor. Belki Luffy’i tayfasına katmayı bile isteyebilir.

Bu bölümün en önemli olayı ise Kaido’nun Oden Kulesini yok etmesi ve o sırada Sanji ve Nami gibi önemli karakterlerin orada olmasıydı. Ölmediklerini hepimiz biliyoruz ama nasıl kurtulduklarını merak ediyorum. O sırada Kinemon orada olsaydı Kaido’nun saldırısı ısı tabanlı olduğu için kesebilirdi ama Kinemon Kuri’ye doğru gidiyordu. Aklıma Nami sayesinde Zeus’un kurtarmış olabileceği geliyor. Veya fazla ihtimal vermesem de Sanji, ailesinden kalan kolluğu kullanmıştır belki. Gerçi One Piece evreninde insanlar kolay kolay ölmedikleri için sadece yaralanmış olabilirler. Luffy ve Law’ın yakalanma durumlarında ise ortaya ilginç bir durum çıkabilir. Daha önceleri 9 gölgenin ya En Kötü Nesil’den kişiler çıkacağını veya Law, Luffy ve Zoro gibi kişilerin çıkacağını düşünüyordum. Fakat yakalanma ve yaralanma olaylarının olması durumunda geriye;  Zoro, Kin’emon, Kanjuro, Raizou, Kiku kalıyor ve diğer adı geçen 3 samuray ile birlikte neredeyse 9 kişi oluyorlar. 9 gölge bu saydığım kişiler olabilir mi acaba? Zoro’nun limanda olması, Kin’emon ve Kiku gibi karakterlerin saldırı sırasından orada bulunmalar, Luffy’nin daha önce olduğu gibi esir düşme olasılığı böyle düşünmemi sağladı. Pek şans vermiyorum ama en azından Zoro’nun samuraylara liderlik ettiği bir kurtarma operasyonu görebiliriz gibi geliyor.  

Ayrıca Kaido’nun sarhoş olup Luffy’nin insanları tayfama katıl demesi gibi Shutenmaru’ya da katıl demesi hoşuma gitti. Luffy’nin bu arc Kaido’yu indiremezse bile son savaş için sözleşmelerini bekliyorum. Luffy saygı duymasa bile Kaido’nun baya bir saygı duyacağı kesin gibi.

PUAN: 8/10

 

Hunter X Hunter #386 Hypothesis 

Beklediğim gibi sakin ve bir çok karakteri gördüğümüz, bol konuşmanın olduğu bir sayıydı. Tahmin ettiğimiz gibi 4. Prensin ölümü bir illüzyon çıktı. Bu tahmin etmesi zor bir şey değildi. Asıl mesele illüzyonun ne zaman başladığı. Bunu geçen manga incelemelerinde de söylemiştim. Theta’nın alnına vurmasıyla, 4. Prens bir bakış atıyordu. Burada olayı kavradığını ve illüzyonu gerçekleştirdiğini düşünüyorum. Ayrıca güçlenmesi açısından dövüşmesi gerektiğini fark etmesi hem iyi hem de kötü. 1. Prens Benjamin, en tehlikeli kişinin şu an Halkenburg olduğunu düşünüyor ama ilk planı gibi 4. Prensin peşinden gitmezse zor zamanların onu beklediği kesin. Halkenburg’da son derece zeki ve nen yeteneği bakımından tehlikeli birisi ama istediği kadar kazanmak için azimliyim desin kardeşlerini öldüreceğini pek düşünmüyorum en azından Woble gibi daha kundakta olan bir bebeği.

Gelecek bölüm yine böyle sakin geçer belki tekrar Hayalet takımının olay örgüsünü gösterebilir hem böylece Burçlardan birilerini de görmüş oluruz.

PUAN: 8.5/10 

 

Bu hafta okuduğum seri sayısı az olsa da güzel sayılar çıkması beni tatmin etti. Haftaya büyük ihtimal  Shingeki no Kyojin ve Grand Blue çıkmış olur. Umarım güzel bölümler gelir de doya doya bir hafta geçirmiş oluruz.

Bu Haftaya Genel Puanım: 8.5/10

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
error
Updated: 28 Ekim 2018 — 18:08