Kill Or Be Killed #18 İnceleme

Yazar: Ed Brubaker
Çizer: Sean Philips
Yayımcı: Image Comics

Kill Or Be Killed, bu ayki sayısında Dylan’ın taklitçisinin hikayesi ve olayların peşini bırakmayan Dedektif Lily’nin araştırması üzerine yoğunlaşıyor. Yirminci sayıda sona erecek olan bu seri, an itibariyle heyecanı zirveye taşımış durumda.

Dylan’ın bir önceki sayıda belirttiği gibi, ev arkadaşı Mason’ın polislere haber vermesi üzerine başı büyük bir belaya girmiş bir halde. Bu sayıda Dylan’ın neden bunu söylediğini öğreniyoruz. Taklitçinin öldürülmesinin ardından polisler ve yetkililer tarafından dosyası kapatılıyor ve herkes nihayet katili yakalayarak huzura erdiklerini düşünüyor. Fakat hepsi aynı fikirde değil. Dedektif Lily, öldürülen bu taklitçinin, Buck Thomson, uzun süredir peşinde oldukları kişi olduğu konusunda şüphelerinden bir türlü kurtulamıyor. İçini kemiren şeyin üzerine giderek gizli bir şekilde araştırmasına devam ediyor. Nihayetinde ise Dylan ile ilgili oldukça fazla ipucu elde ediyor ve aradıkları kişinin Dylan olduğunu anlıyor.

kill or be killed dedektif lily

Bu sayıda taklitçinin geçmişine de biraz değiniliyor. Cinayetleri işleme nedeni hakkında da az çok bir açıklama yapılıyor diyebiliriz. Kaba tabirle topluma karşı olan isyanı kendisini bu yola yönlendirmiş. Ordudayken amirlerinden birine yumruk atınca ordudan atılmış. Bu nedenle de devlet yetkililerine de biraz garezi var gibi duruyor. Polisleri öldürme nedenini de ancak bu şekilde açıklayabiliriz. Buck’ın ölmesinden ve bizim de olayları Dylan’ın ağzından dinliyor olmamızdan dolayı neden böyle bir yola girdiği konusunda daha kesin cevapları edinemeyeceğiz.

Sayının kapanışında ağzımızı açık bırakan olay ise Dylan’ın “Rusları unutmadınız değil mi?” demesi oluyor. Rus mafyasıyla olan olaylar bir şekilde kapanmış gibi duruyordu. En azından bize öyle gösterildi. Fakat görüyoruz ki Ruslar bu olayı intikamlarını alana kadar kapatacak gibi durmuyorlar. Üstelik bu sefer çok farklı bir yerden saldırıyorlar. Detektiflerden birisi Rus mafyasının adamı. Böylelikle son iki sayıda olaylar; Dylan, Dedektif Lily ve Rus mafyası arasında geçecek gibi duruyor.

kill or be killed 18 buck thomson

Nispeten daha durağan olan önceki sayıdan sonra bu sayı gerçekten mükemmele yakın bir his oluşturuyor. Hikayenin ilerlemesi, olayların çözüm noktasına yaklaşması ve Dylan’ın akıbetinin ne olacağı konusundaki heyecan şu anda zirve yapmış bir halde. Önümüzdeki son iki sayıyı büyük bir heyecan ile bekliyorum.

Sean Philips yine mükemmel bir iş çıkarmış. Bu sayıda özellikle Dedektif Lily’nin kararsızlık ve tatminsizlik içeren yüz ifadelerini çok güzel bir şekilde resmetmiş.

Sayı hakkında söyleyeceklerim bu kadar. Heyecanın zirve yaptığı ve olayların çözüme kavuşacağı son iki sayıda görüşmek üzere…

Not: 4.5/5

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
error
Updated: 11 Kasım 2018 — 21:13