Kill Or Be Killed #17 İnceleme

Yazar: Ed Brubaker
Çizer: Sean Philips
Yayımcı: Image Comics

Kill Or Be Killed’in bu sayısında Dylan, gerekli hazırlıkları yapıyor ve önceki sayıda bahsettiğimiz sapık hasta bakıcı Perry’nin icabına bakıyor. Fakat asıl olaylar ise, insanları öldürmeye devam eden taklitçinin durumu ve Dylan’ın arkadaşı Mason’un polise haber vermesi.

Dylan hastanede geçirdiği süre boyunca her ne kadar iblisin etkisinden kurtulmuş olsada görünen o ki adalet duygusundan kurtulamıyor. İblisin zorlaması olsun veya olmasın bir şekilde adaleti sağlamak ve bu şekilde kendini daha iyi hissetmek istiyor. Bu sayıda ise Dylan artık ilaçları aldıktan sonra kusarak zihnini iyice toparlıyor ve tam olarak kendisine gelmeye başlıyor. Hasta bakıcı Perry’yi öldürmek için gerekli planlara ve hazırlıklara başlıyor.

Perry ile olan yüzleşmesi sırasında işler aslında ne bizim ne de kendisinin beklediği şekilde gerçekleşiyor. Fakat şansının yaver gitmesiyle Dylan, bir şekilde hedefine ulaşıyor ve hasta bakıcıyı merdivenlerden aşağı atarak öldürüyor. Her ne kadar Dylan ve Perry’nin karşılaşması konusunda hikayenin kurgulanma şeklini beğensem de bu şekilde öldürmesini ve sonrasında yaşananları açıkçası beklemiyordum. Çünkü Dylan, Perry’yi merdivenlerden iterken bileklerinden tutuyor ve aşağı düştükten sonra da ölümünü kesinleştirmek için kafasına da bir darbe vuruyor. Fakat Perry’nin çantasından çıkan uyuşturucular yüzünden dengesini kaybederek düştüğünü ve darbelerin de çarpma etkisiyle olduğunu varsaydılar muhtemelen. Parmak izleri konusunda da herhangi bir şeye değinilmedi. Benim de hoşuma gitmeyen kısım işte burası oldu. Şimdiye kadar kendi içinde bir mantığı olan bu hikayeden böyle bir şey beklemiyordum.

kill or be killed dylan

İlk paragrafta dediğim gibi sayıdaki asıl önemli olaylar ise Dylan’ın taklitçisinin öldürülmesi ve Mason’un polise haber vermiş olması. Üzücü durum ise bu iki konu hakkındaki detaylı bilgiyi bu sayıda öğrenememiş olmamız. Önümüzdeki hafta Dylan’ın polislerle olan durumuna değinecekler eğer yeni bir şey ortaya çıkmazsa. Bu konu hakkında da oldukça heyecanlıyım çünkü Dylan’ın dediğine göre işler iyice boka batmış bir hale gelecek.

Sean Philips yine üzerine düşeni yaparak bizleri çizimleriyle oldukça tatmin ediyor. Her sayıda olduğu gibi bu sayıda da mükemmel bir iş çıkarılmış. Özellikle dışarıdaki karlı havada geçen sahnelerin çizimi ve renklendirmesi harika.

Sayı hakkında söyleyeceklerim bu kadar. Hikayenin geneli itibari ile bir ilerleme oldu fakat asıl mevzularda hiç detaylara girilmedi. Bunun dışında sayı hakkındaki tek beğenmediğim kısma da yukarıda değindim. Önümüzdeki sayıda görüşmek üzere…

Not: 4/5

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
error
Updated: 11 Kasım 2018 — 21:18