Kill Or Be Killed #15 İnceleme

Yazar: Ed Brubaker
Çizer: Sean Philips
Yayımcı: Image Comics

Geçen sene bu seriyi okumaya başladığımdan beri her ay iple çektiğim seriler arasında en üst noktalarda yer alıyor Kill Or Be Killed. İki aylık bir aradan sonra bugün yeni sayısı çıktı ve hasret giderme şansı buldum.

Hikayemiz Dylan’ın rus mafyası ile olan işini bitirmesinden sonra kaldığı yerden devam ediyor. İblis, Dylan’ın başına bela olmuş halde fakat sadece Dylan’ın değil babasına ve üvey kardeşine de musallat olmuş gibi. Bu sayı tamamen Dylan ile İblis’in yüzleşmesi gibi diyebiliriz aslında. Dylan artık daha fazla dayanamayıp umursamamaya ve görmezden gelmeye başlıyor fakat İblis için işler o şekilde işlemiyor maalesef.

Bu yüzleşme sırasında işler çığırından çıkıyor ve Dylan kendisini hastanede buluyor sonunda. Terapi seanslarına falan katılıyor ve bu seansların birinde belkide İblis’i başından defedebileceğini düşünerek tüm gerçekleri doktoruna açıklıyor, tam şoka uğradık derken bizi asıl şoka uğratan doktorun söyledikleri oluyor; Dylan hastanede fakat cinayetler devam ediyor.

Dylan’ın sürekli olarak hikayeyi anlatıcı rolünü üstlenerek neler olup bittiğini okuyucuya aktarması çok hoşuma gidiyor. Ve de artık iyice alıştık, her sayının başında “durun şimdi size bu hale nasıl geldiğimizi anlatayım” diyerek biraz geçmişe gidiyor ve başından geçenleri anlatmaya başlıyor. Bunca sayı oldu ve ben hala bu anlatım tarzından sıkılmadım.

Çizim ve renklendirme olarak fazla bir şey demeye gerek duymuyorum. İlk sayıdan beri istikrarlı bir şekilde gayet güzel ilerliyor.

Sondaki cliffhanger nedeniyle bir dahaki sayıyı her zamankinden daha heyecanlı bir şekilde bekliyorum.

Not: 4/5

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
error
Updated: 20 Ekim 2018 — 03:39