Ice Cream Man #3 İnceleme

Yazar: W. Maxwell Prince
Çizer/Renklendiren: Martin Morazzo & Chris O’Halloran
Yayımcı: Image Comics

Ice Cream Man, üçüncü sayısında beni oldukça şaşırtıyor. İlk iki sayıdır gördüğümüz karanlık ve ürpertici temanın yerine bu sayıda bize, üzücü fakat bir o kadar da sıcak bir hikaye sunuyor.

ice cream man 3

Bud Hickey, rock müziğin hakkının verilerek yapıldığı zamanlarda yaptığı bir hit şarkıyla zirveye çıkmış bir yıldız. Fakat aradan geçen yıllar boyunca maalesef başka bir hit şarkı yapamamamın sonucu olarak müzik sahnesinden yavaş yavaş silinmiş bir isim. Geleceğe bakmak yerine sürekli geçmişi kafasına takan ve tekrar zirveye çıkmak isteyen Bud, bu hayalini Ice Cream Man ile tanışarak gerçekleştirebilecek mi?

Bu sayıdaki hikayenin genel konusu ve de aslında özeti bu şekilde. Paragrafı soru işareti ile bitirmemin nedeni finalin tam olarak açıklanmıyor oluşu. Bu kısım daha çok okuyucuya bırakılıyor diyebiliriz. Fakat sayıdaki asıl önemli kısım ise Bud Hickey’in Ice Cream Man ile tanıştıktan sonra evinin bodrum katındaki kapıyı açması ile birlikte çıktığı serüven. Bu serüven sırasında müziği kurtarmak adına, eski rock şarkılarında geçen bazen karakterler ile bir araya gelerek bir savaş gerçekleştiriyorlar. Hikaye hakkında daha fazla detay vermek istemiyorum. Çünkü bu sayının mutlaka okunması gereken bir sayı olduğunu düşünüyorum. Hikayeyi, buradan okumak yerine çizgi romanı okuyarak yaşamanızı dilerim.

Sayı oldukça hüzünlüydü aslında. Bud’ın durumuna insan üzülüyor ister istemez. Fakat Ice Cream Man ile tanıştıktan sonra çıktığı serüven de bir o kadar eğlenceli ve samimiydi. Kim bilir belki de Ice Cream Man, insanlara sürekli bir şekilde korku götürmek yerine, en azından farklı bir şekilde deneyimleyebileceği ikinci bir şans da verebiliyordur.

Üç sayıdır çok güzel hikayeler okuyoruz fakat bu sayıyı diğer iki sayıdan daha fazla beğendim. Nedeni de hikayenin mükemmelliğinin yanı sıra işin görsellik kısmında da ilk iki sayıya göre daha güzel olması. Özellikle bodrum kat ve sonrasındaki çizimler ve renkler çok güzeldi.

Sayı hakkında söyleyeceklerim bu kadar. Tek sayılık güzel bir hüzünlü hikaye okumak istiyorsanız ve rock’ın rock olduğu zamanlara ilginiz varsa, Ice Cream #3 mutlaka okumanız gereken bir çizgi roman.

Not: 5/5

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
error
Updated: 20 Ekim 2018 — 14:49