Geralt Rolü Henry Cavill’ın! Peki Memnun muyuz?

Hem ilk kitabını okumuş hem de oyunlarını saatlerce oynamış biri olarak The Witcher serisini baya severim. Bu yüzden pek haber yazısı yazmayı tercih etmesem de dizi hakkında böylesine önemli gelişme olunca yazmak istedim.

Haber Twitter üzerinden dizinin yapımcısı Lauren S. Hissrich tarafından verildi. Ayrıca Henry Cavill Instagram üzerinden yaptığı paylaşımla haberi doğruladı.

Gelelim Henry Cavill rolün altından kalkabilir mi sorusuna? Kalkacaktır. Zaten Geralt odun gibi biri, duyguları dışarı yansıtamayan bir karakter. Öyle aşırı oyunculuk isteyen  bir yapıda değil. Tabi yüzeysel bir karakterde değil iyi bir senaryo ile Henry Cavill çapındaki bir oyuncu bu işin altından kalkar. Peki memnun muyum? Pek değilim, kafamda daha farklı isimler vardı ama Henry Cavill’ın hem seriyi bilmesi ve sevmesi hem de Geralt rolünü çok istemesi, şimdilik olumlu bakmaya itiyor. O yüzden bu seçimde pek bir sıkıntı göremiyorum.

Buradaki asıl sıkıntı şey ise diğer karakterler için seçilecek oyuncular. Bizim basında geçen Yennefer karakteri için seçilen Anya Chlatro haberi umarım yalandır. Oyunculuğunu bilemiyorum, fakat tipleme olarak Yennefer’den baya bir uzakta. Umarım karakterler ile bu kadar alakasız seçimler olmaz.  Malum Netflix ve daha önceki yapımlarını düşününce, zenci bir Zoltan veya Dandelion görmek istemem.

henry-cavill-witcher-geralt-731x1024

Peki siz bu seçimi nasıl buldunuz? Dizi hakkındaki beklentileriniz ne? Bizimle paylaşın.

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
error
Updated: 24 Ekim 2018 — 01:20