E3 2018 Ardında Neler Bıraktı

Uzun zaman sonra çoğu firmadan dolu dolu konferanslar görebildik, sen hariç Ea. Özellikle son senelerde hayal kırıklığı yaratan Microsoft Sony’den ders çıkarmış ki baya iyiydi. Fazla konuşmadan ardı ardına oyunları gösterdiler.  Cyberpunk 2077, Dying Light 2, Metro Exodus ve Devil May Cry 5 gibi sağlam oyunların yanına kendi markalarına ait Gears of War 5, Forza Horizon 4 ve Halo Infinite serilerin duyurusu yapıldı. Fakat en büyük eksiklik kendi markaları adı çıkan oyunların eksikliği. Umarım bünyesine kattıkları yeni stüdyolar ile bu eksikliği kapatabilir. Game Pass olayı ise çok iyi. Hemen hemen büyük yapım oyunları koymuşlar.

Geçen seneye göre iyi olan başka bir firma ise Bethesda oldu. Sürekli her platform çıkardıkları hatta Skyrim  Special Editon ile yine çıkmasının ardından bu olay meme haline gelmişti. Bethesda’da bu durumla Skyrim: Very Special Edition adlı gösterdikleri trailer ile güzel dalga geçmişler. Oyunlarına dönecek olursak; Rage 2, Fallout 76 ve Doom Eternal öne çıkarken gelecek nesil için Starfield ve uzun zamandır hepimizin beklediği The Elder Scrolls VI duyuruldu. Fakat The Elder Scrolls VI  henüz yapım aşamasında bile olmadığı için bir 5 senesi var diyebiliriz hatta daha fazla bile olabilir. Ayrıca Prey: Mooncrash ve Wolfenstein: Youngblood ek paketlerinin yanı sıra bedava mobil oyunu olarak The Elder Scrolls: Blades duyuruldu.

Sony’nin konferansı bu sefer az farkla yine en iyisi oldu. Last of Us Part 2, Ghost of Tsushima ve Spider-Man’den  gösterdikleri oynanış videoları çok iyiydi. Ghost of Tsushima’nın iyi olmasını bekliyordum ama Last of Us Part 2’nin önüne geçeceği düşünmemiştim. Oyunun atmosferi muhteşem gerçekten de sanatsal anlamda damga vuracak gibi gözüküyor. Gördüğümüz kadarı ile iyi bir kombat sistemine sahip üstüne iyi bir hikaye ile yılın oyunlarından birisi olacaktır. Death Stranding’den pek bahsetmek istemiyorum çünkü gösterdiklerine rağmen hala belirsizliğini koruyor. Cidden Kojima nasıl bir oyun yapıyorsun sen?

Cyberpunk2077_Trauma_Team_in_Action_RGB_1528914952.png

Cyberpunk 2077

Ubisoft yine cringe olaylara imza atsa da Beyond Good and Evil 2 ve Assassin’s Creed Odyssey ilgimi çeken yapımlar. Zayıf bir konferans geçiren Ea cephesinde ise açıkladıkları yeni Star Wars oyunu Stars Wars: Jedi Fallen Order ve hepimiz beklediği  Fifa’nın şampiyonlar ligini alması sevindirici haberler.

Peki sizin beğendiğiniz, sizi heyecanlandıran oyunlar nelerdi?

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
error
Updated: 23 Ekim 2018 — 19:57