Detective Comics #980 İnceleme

Yazar: James Tynion IV
Çizer: Scot Eaton

James Tynion runının finalinden önceki son sayı olan Detective Comics 980, aksiyon dolu bir sayı ile Batmen Eternal hikayesine devam ediyor ve finale doğru son adıma geçiyor.

Bu haftaki sayıda General Ulysses, etkisi altına aldığı Tim Drake ve OMAC ordusu ile birlikte Gotham’ı ele geçirerek nihai barışı getirmeye çalışıyorlar. Batman ve Batwoman’ın ekibi ise bölünmüş bir halde yaptıkları plan üzerinde çalışıyorlar. Batwoman şehrin insanlarını korumak için Tim’i peşine takarak durdurmaya çalışıyor. Tim ise Batwoman’a neden onu öldürmesi gerektiğini anlatmak için Kate’in gelecekteki halini ve Gotham için oluşturduğu tehlikeyi gösteriyor. Batman, Cass ve Steph ise Steph’in sayesinde General Ulysses’in üssüne girerek OMAC ordusunu etkisiz kılmaya çalışıyorlar. Ulysses Steph’in aklını karıştırmak ve durdurmak için Steph ve Cass’in gerçek potansiyellerine ulaştığı, aslında olması gereken geleceği gösteriyor. Bu gelecekte alışık olduğumuz şekildeki Steph’i ve Cass’i, Batgirl kostümleri ile görüyoruz. Geçmişe yönelik bu tarz bir gönderme oldukça güzeldi fakat karakterleri tekrar bu halde görmemiz şu aşamada çok zor gözüküyor.

detective comics 980 batgirls

Bu sayının yıldızı kesinlikle Stephanie “The Spoiler” Brown oluyor. General Ulysses’in kulesine girdikleri sırada kendisi hakkında söyledikleri şeyler, finale doğru kendisini başka bir zaman diliminde Batgirl olarak gördükten sonra söyledikleri ve General Ulysses’e meydan okuyarak Ulysses’i bile şaşırtması takdire şayandı. Spoiler’ın bu sayıda böyle öne çıkması ve yeteneklerini sergilemesi eminim ki özellikle birçok eski okuyucuyu mutlu etmiştir.

Sayının çizimleri ve renklendirmesi genel olarak güzeldi. Göze çarpan herhangi bir şikayetim yok. Özellikle OMAC askerlerinin çizimleri ise kesinlikle güzeldi.

Sayı hakkında söyleyeceklerim bu kadar. Aksiyon dolu bu güzel sayıdan sonra, final sayısında görüşmek üzere…

Not: 4/5

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
error
Updated: 20 Ekim 2018 — 14:18