Detective Comics #979 İnceleme

Yazar: James Tynion IV
Çizer: Philippe Briones
Renklendiren:  John Kalisz

Detective Comics 979. sayısıyla Batmen Eternal hikayesi devam ediyor. Bu sayıda General Ulysses, Tim Drake için olan planını uygulamaya koyuyor ve Batman ile Batwoman liderliğindeki Colony ise yapacakları karşı atak sırasında kendilerine yardımı dokunacak önemli bir isim ile görüşüyorlar.

Bu sayıda General Ulysses, teklifini kabul etmemesi halinde geleceğin ne kadar kötü bir hale geleceğini Tim Drake’e gösterdikten sonra daha iyi bir gelecek için birlikte savaşma teklifinde ısrar ediyor. Fakat Tim’in hiçbir şekilde ikna olmaması sonucunda Ulysses, elindeki son kozu oynayarak Red Robin’i Brother Eye teknolojisi ile tamamen etkisi altına alıyor. Kontrolü altındaki ordusu ile birlikte “The Belfry 2.0” projesini aktif hale getiren Tim’i durdurmak ve de kurtarmak için Batman ve ekibinin planında yer alacak olan kilit isim ise uzun süredir takımdan ayrı kalmış olan Stephanie Brown.

detective comics 979 tim drake

Ulysses bu sayıda benim beklentilerimi iyice aştı. Tim’i bu şekilde hapis etmiş olması ve de teklifinin reddedilmesine rağmen hedefine ulaşmış olması, ne kadar yetenekli olduğunu gösteriyor. Spoiler’ı tekrar takımda görecek olmak güzel. Kontrolünü kaybetmiş olan Tim’in bilinçaltında bir yerlerde hala bu durumdan kurtulmaya çalışan kısmına Stephanie aracılığıyla ulaşacaklar sanırım. Olayların çözüm noktasında yine aşk olacak fakat umarım suyunu fazlaca çıkarmazlar.

Sayı genel olarak güzeldi fakat hikayenin ilerleyişi açısından Tim’in tamamen ele geçirilmesi dışında pek de bir şey olmadı. Özellikle sayının başındaki Tim’in karanlık geleceği ile alakalı konuşmaları son zamanlarda sıkça duyar olduk, bu nedenle o kısımların bu sayıda çok da gerekli olmadığını düşünüyorum.

Çizim ve renklendirme genel olarak güzeldi. Birkaç paneldeki yüz çizimleri hariç herhangi bir sorun göremedim. İlk sayfalardaki panelleme şeklinden dolayı okumakta biraz zorluk çektim. Dijital okuyan herkes bu zorluğu çekecektir muhtemelen. Son sayılarda maalesef ki sürekli çizer değişikliği görüyoruz. Hikayeyi ileride baştan sona tek seferde okuyacak olanlar için bu daha kötü bir durum. Her ne kadar kötü çizerler olmasa da, en azından hikaye boyunca çizerin değişmemesi taraftarıyım.

Sayı hakkında söyleyeceklerim bu kadar. Hikayenin ilerlediği fakat çok da harika diyemeyeceğim bir sayıydı. Finale doğru adım adım ilerliyoruz. Önümüzdeki sayıda görüşmez üzere…

Not: 3.5/5

detective comics 973

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
error
Updated: 20 Ekim 2018 — 14:29