Detective Comics #977 İnceleme

Yazar: James Tynion IV
Çizer: Javier Fernandez, Eddy Barrows & Eber Ferreira

Detective Comics 977. sayısıyla Batmen Eternal hikayesi kaldığı yerden devam ediyor. Bu sayının odak noktası Tim Drake’in geleceği ve buna paralel olarak aldığı bir teklif oluyor.

Sayı, Ulysses’in Tim Drake’e geleceği göstermesi ile başlıyor. Amerika Başkanı, Gotham’da Batman’in ölü veya diri bir şekilde yakalanması için emir çıkartıyor ve bunun için de Colony’yi görevlendiriyor. Batman, biraz yaşlanmış bir halde mağarasında kendisini savunurken Batwoman liderliğindeki Colony içeriye hücum ediyor ve sonuç itibari ile Batwoman, Batman’i öldürüyor. Yani gördüğümüz üzere gelecekte işler çok kötü bir hale gelmiş.

detective comics 977 batman

Ulysses bununla da yetinmiyor ve Tim Drake’e bu geleceği değiştirmesi için bir teklif yapıyor. Kendisine katılmasını ve bu şekilde geleceği değiştirebileceklerini söylüyor. Ulysses’in bu teklifi yapmasındaki amaç ise oldukça güzel. Tim Drake’e gösterdiği bu gelecekte maalesef ki kendisi yer almıyor. Bunun sonucunda da kaderinin gelecek tarafından şekillendirilmesine izin vermektense, geleceği bizzat kendisi şekillendirmek istiyor.

Luke Fox, şirketini kız kardeşine bırakarak Batwoman ve ekibine katılıyor. Bu sırada görmüş olduğumuz iki tane Colony askeri ise zırhlarını giydikten sonra aldıkları bir güncelleme ile kontrollerini kaybediyorlar ve zırhların isteği doğrultusunda hareket etmeye başlıyorlar. Tam bu olay olurken de Batman gece devriyesinde suçluları basmak üzereyken Tim Drake yanına geliyor ve bir konuda yardım istediğini belirtiyor. İkisi birlikte suçluları basmak üzereyken biraz önce gördüğümüz kontrollerini kaybeden iki Colony askeri gelerek bu suçluları öldürüyor. İlk bakışta Colony’nin geldiği hali görerek Batwoman’ın nasıl böyle bir şeye izin verdiğine fazlasıyla şaşırıyoruz fakat hemen sonrasında gördüklerimiz bu olayın perde arkasındaki asıl kişiyi ve planlarını gerçekleştirmek için neler yapabileceğini gösteriyor.

detective comics 977 ulysses

Sayıyı oldukça beğendim. Yan karakterlerin hepsini göstermediler bu sayıda. Daha çok Batwoman ve Tim Drake ile hayatlarında olan gelişmeler ile alakalı bir sayıydı. Ulysses, bu hikayeye çok fazla keyif katacak anlaşılan. Daha önce kendisi için bir hikayeyi harcamazlar umarım diye düşünmüştüm fakat karaktere gittikçe ısındığımı söyleyebilirim. Ve güzel bir yanı da, tüm bunları gelecekte kendisin de yer almasını istediği için yapıyor olması.

Çizimler yönünden bu sayı, diğerlerinin aksine biraz farklıydı. Çünkü üç tane çizer birlikte çalışmışlar. Sayının başında gördüğümüz gelecekteki çizimler, sayıdaki en güzel kısımlardı. Sadece çizim olarak da değil aslında hikaye olarak da gördüğümüz gelecek, oldukça karanlık ve heyecan uyandırıcıydı. Ayrıca panelleme şekli de çok güzeldi. Çift sayfa çizimlerde yarasa şeklindeki paneller sayıya çok güzel bir keyif katmış.

Sayı hakkında söyleyeceklerim bu kadar. Gidişat açısından güzel şeylerin olduğu ve heyecanın düşmediği, merak uyandıran bir sayıydı. Önümüzdeki sayıda görüşmek üzere…

Not: 4/5

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
error
Updated: 20 Ekim 2018 — 14:48