Deadpool 2 İncelemesi – Spoiler Yok

Uzun zamandır beklediğim Deadpool 2’yi izlemeye başladığım zaman aslında özlediğimi fark ettim. İlk filmde yaşattığı farklı deneyim bunda etkendi. İkinci filmde aynı etkiyi yapmıyor ama ilk filmden daha iyi olduğunu söylemek yanlış olmaz. Peki ne kadar iyi derseniz cevabını yazımızda bulacaksınız, tabi spoiler olmadan.

 

deadpool2.jpg

Deadpool 2’nin ilk filmden en büyük artısı ne diye sorsalar direkt olarak oyunculuk ve aksiyon sahnelerinin kalitesi derim. Aksiyon sahneleri, artan bütçesi ve David Leitch’ın yönetmen koltuğuna oturması ile daha iyi hale gelmiş. İlk film kadar kanlı değil fakat espriler aksiyon sahnelerine daha iyi yerleşimi daha iyi. Artılara rağmen cgi açısından zayıf olması aksiyon sahnelerindeki zevki azaltıyor.

Oyunculuk olarak ise bazı isimlerden endişem vardı. Neyse ki hiç biri düşündüğüm gibi çıkmadı. Russell adlı ergen karakteri canlandıran Julian Dennison aldığı sürenin hakkını vermiş. Zazie Beetz ise iyi ki Domino seçilmiş. Sakın siyahi Domino olur mu diye düşünmeyin izlediğiniz zaman Zazie Beetz seçimini hepiniz beğeneceksiniz. Josh Brolin ise muhteşem Thanos performansı sonrası sağlam bir Cable performansı göstermeyi başardı. Tek eleştirim keşke çizgi romanlarda görmeye alıştığımız Cable olsaydı, daha iyi olurmuş. Ryan Reynolds hakkında diyeceğim tek şey ondan başkasına Deadpool rolü gitmez.

Esprileri de ilk filmden daha kaliteli buldum. Filmde geçen göndermeler, Deadpool’un, Colossus ve Dopinder  ile olan etkileşimi aşırı komikti. Cameo açısından da film güzeldi. Bir çok sürpriz oyuncuyu görmenin yanı sıra sonunda Stan Lee cameosu görmemek sevindirdi yani varsa bile ben görmedim. En güldüğüm yer ise Mid-Credits sahneleri oldu. Hatta sinema dünyasındaki en iyi  Mid-Credits, Post-Credits sahnesi olabilir.

Ayrıca Deadpool 2, X-Men evrenini iyi kullanmış. Bu durum özellikle X-Force filmi için ümit verici. Umarım Deadpool daha çok X-Men evrenine dahil olur. Colossus ve Negasonic Teenage Warhead ile olan ilişkisini diğer üyeler ile görmek güzel olur.

Deadpool-2-mutants-1

Filme gitmeli mi gitmemeli mi sorusuna cevap vermek gerekirse;  iki saat boyunca doya doya gülüp kafanızı boşaltmak istiyorsanız, kesinlikle gitmeniz gerek.

PUAN: 7.5

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
error
Updated: 29 Ekim 2018 — 02:41