Batman #44 İnceleme

Yazar: Tom King
Çizerler/Renklendiren: Mikel Janín & Joëlle Jones

Geç kalmış bir inceleme ile karşınızdayım. Geç kalmasında özel hayatımdaki bazı şeyler etken olsa da ana etken seriden neredeyse hiç zevk almıyor olmam. Batman, 44. sayısında düğün hazırlıkları ile devam ediyor. Haydi eller havaya…

Sayıda vuku bulan sadece bir olay var. O da Selina’nın gelinlik mağazasına gece vakti girip gelinlik çalması. Sayı sadece bundan ibaret. Tom King boş sayı yazma konusunda kendisini de aştı artık. Zaten düğün sayısına kadar gelecek olan bölümlerin bir nevi doldurma bölümler olduğu belli fakat bu sayı iyice bomboştu.

Bu sayı belki başkası tarafından, daha yaratıcı ve üretken bir yazar tarafından yazılsaydı biraz olsun sevebilirdim. Veya bu sayı düğüne değil de başka bir amaca hizmet etseydi yine sevebilirdim. Fakat Tom King’in Batman serisinde ne kadar tembel bir yazar olduğunu bildiğim için bu sayının da sırf geçiş için yazılmış olması ve de saçma sapan bir düğüne hazırlık aşamasını anlatmasından dolayı hiç sevmedim.

Sanki bunca yıldır kimsenin aklına gelmemiş gibi Batman ile Catwoman’ı evlendirme çabası nedir anlamadım gitti. Bu iki karakter birbirine zıt karakterler. Şöyle ki Batman her ne kadar aşık olursa olsun Catwoman ile evlenecek olması işin tadını tuzunu kaçıracaktır. Bu iki karakterin birbirlerini sevmesi fakat kavuşmalarının ve güzel bir hayata sahip olmalarının imkansız olması, aralarındaki ilişkiyi güzel kılan etmenlerin başında geliyor. Tom King’in harika bir şeyi düşünmüş gibi yazması beni çileden çıkartıyor.

catwoman wedding dress

Çizimler yine güzeldi. Zaten her zaman dediğim gibi yine diyeceğim, serinin tek güzel yanı çizimleri. Flashback sahnelerini Mikel Janín, günümüzde geçen sahneleri ise Joëlle Jones ustalıkla resmetmiş. Çizimlerin böyle güzel olması da beni bir yerden sonra üzüyor açıkçası. Bu isimleri daha güzel serilerde görmek isterim.

Sayı hakkında söyleyeceklerim bu kadar. Saçma sapan bir amaca hizmet eden bomboş bir sayıydı. Sayıya vereceğim puanın tamamını çizerler için verdiğimi söyleyerek yazıyı sonlandırıyorum. Önümüzdeki sayılarda görüşmek üzere…

Not: 2/5

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
error
Updated: 20 Ekim 2018 — 14:48