AVENGERS: INFINITY WAR İncelemesi – Korkmayın Spoiler Yok

Dile kolay 10 sene geçti. Bu 10 senede iyi filmleri kadar kötü filmlerini de gördük fakat şu kesin, sağladıkları samimiyet sayesinde bizden biri oldular. Bu kadar içimize işleyen bir filme gidip hakkında bir inceleme yazmamak olmazdı. Yazıda spoiler olmadığı için gönül rahatlığı ile okuyabilirsiniz.

Avengers-Infinity-War-Izledik-Spoiler-olmayan-inceleme_1

Öncellikle herkesin aklındaki şu şüpheyi gidermek gerek. Bu kadar çok karakteri nasıl işlediler, birbirleri ile uyumları nasıldı; bu konuda herhangi bir endişe duymayın. Gerçekten bu işi iyi becermişler. Karakterlerin rol çalma durumu yok aksine gayet uyumlular. Özellikle Thor ve Galaksinin Koruyucuları’nın uyumu çok harika. Russo kardeşleri tebrik etmek gerek.

Filmde en beğendim ve en öne çıkan karakter şüphesiz ki Thanos. Çizgi romandan biraz farklı bir Thanos görsek de filmdeki halini kesinlikle sevdim. Burada en büyük etken ise Josh Brolin. Gerçekten yüzünü görmemize rağmen mimikleri ile filmdeki Thanos kimdir, nedir hissedebiliyorsunuz. Josh Brolin dışında uzun zamandır Marvel filmlerinde en beğendiğim oyuncu olan Mark Ruffalo’yu da övmek isterim. Gerçekten hiç abartısız bir şekilde çok iyi bir oyunculuk sergiliyor. Tabi bu diğer oyuncular kötü demek değil. Kendilerine verilen rolü gayet düzgün bir şekilde gerçekleştirdiler.

İyi işlenen karakterlerden bahsetsem de Black Order için aynısını diyemeyeceğim. Maalesef Ebony Maw dışındakilerin zayıf işlendiğini düşünüyorum. Tabii bazı şeyleri anlayabilsek de ucuza kaçılmış geldi.

Karakterlerin işlenişinden bahsettikten sonra özellikle Cgi işini çok iyi yaptıklarını da ekleyeyim. Bir sahnede Thanos’un kolundaki kılları bile görebiliyoruz ve bu bize hiç yapay gelmiyor.

eu_avr-3_showcase_hero_v2_r_f2c18fe3Bu kadar övdükten sonra gelelim eksiklerine. Aslında öyle büyük bir eksiği yok. Her Marvel filmde olan sıradan hatalar daha doğrusu ucuzluklar var. Bu yapılanlar tabii filmi kötü yapmıyor. Sadece izleyiciye, keşke şöyle yapsalardı daha iyi olmaz mıydı dedirtiyor. Yinede diğer filmlerden birçok ders çıkardıkları belli. Her sahnede gereksiz bir espri yapma sorunu yok. Bunlar dışında dram konusunda da zayıf kaldıklarını söyleyebilirim.

Sözlerimi sonlandırmadan önce bu filmi tek başına ele almak pek doğru olmayacak gibi ama gözüken en iyi Marvel filmi olacağı ve çıtayı baya yükseltiğini söyleyebilirim.

 

PUAN: 8.5

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
error
Updated: 29 Ekim 2018 — 02:43