Avengers Infinity War Filmindeki En İyi 5 Şey

Filmin gazı hala devam ederken Avengers Infinity War hakkında yazmaya devam etmek istiyorum. Yazdığım spoilersız inceleme sonrası bu sefer Avengers Infinity War filmdeki en iyi  beş şeyi kendimce sıraladım. Bunları seçerken de bu filme gelesiye kadar olan süreci ele alarak karar vermeye çalıştım.

1. Mad Titan Thanosavengers-infinity-war-trailer-breakdown-analysis-thanos-infinity-gauntlet_106

Marvel nihayet bir kötü karakterinin hakkını verebildi. Filmin her dakikasında Thanos adının ağırlığı veriyor. Çizgi romandaki Thanos’a benzer bir amacı olsa da bunu yapma motivasyonu biraz farklı diyebilirim. O yüzden çizgi roman severler pek memnun kalmayacak ama bu Thanos adının hakkını veriyor.

Josh Brolin  oyunculuğu ile Capture motion ekibi ise teknik olarak muhteşem iş çıkarmış.

2. En İyi Thor Filmi

thor-ragnarok-2017-5k-ad-1920x1200.jpg

Avengers Infinity War için ayrıca en iyi Thor filmi dememiz doğru olur. Nedenine gelecek olursak; Thanos ile birlikte en çok görünen karakter olması, o kadar Avengers filmi ve kendi filmlerinde göremediğimiz Thor’un ağırlığı sonunda görebilmemiz, diyebilirim. Bu filmde yerli yersiz espri yapan veya diğer karakterlerin önüne geçmesin diye gücü kısılan bir Thor yok, bu filmde o bir tanrı.

3. Karakterlerin Uyumu 

3352819-avengers-3-infinity-war-21-wallpaper

Açıkçası karakterlerin uyumlu olmasını bekliyordum ama bu kadar uyumlu olmaları açıkçası şaşırttı. Farklı renkteki karakterlerin yarattığı uyumu, benzer karakterlerin ise yan yana geldiği zaman farklarını gösterebilmiş Russo kardeşler. Onları tekrar tekrar tebrik etmek gerek.

 4. Gereksiz Espri Yok  

Thor-Ragnarok-2.-Fragman

Her Marvel filminde olduğu gibi bu filmde de bol espriler var. Fakat diğer filmlerin aksine yerinde diyebilirim. Tabi ara ara burada olmasa olurdu bu dediğim oldu ama en azından savaş sırasında öyle gereksiz espriler görmedik.  Galaksinin Koruyucuları üzerinden yapılan her espriye güldüm diyebilirim. Özellikle Thor ile olan karşılaşmaları, aralarındaki diyaloglar çok eğlenceliydi.

5. En Karanlık Marvel Filmi   

Avengers-Infinity-War-Izledik-Spoiler-olmayan-inceleme_1

Marvel filmlerini düşündüğümüz zaman bu film için en karanlık film demek doğru olacaktır.  Tabi filme karanlık deme nedenim  kullanılan koyu tondaki renkler değil. Filmi karanlık yapan Thanos ve onun fikirleri, film boyunca yaptığı hareketler ve doğurduğu sonuçları. Her Marvel filminde şaka yapabilen karakterlerin bile bunun farkında olup ona göre davranmaları kısacası sonunda Marvel filminde bir kötü karakterin ağırlığı olması ve  bunu hissettirebilmesi, biz izleyiciler için gerekli olan şeydi.  Hatta madem böyle film yapabiliyordunuz neden Ragnarok’da da yapmadınız diye kendime sordum.

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
error
Updated: 11 Kasım 2018 — 21:16