Ash vs Evil Dead 3×02 – Her Yönüyle Harika Bir Bölüm

Diziyi ne kadar çok özlediğimi ve de yeni sezonun ilk bölümünü ne kadar çok beğendiğimi önceki yazımda söylemiştim. Fakat görünen o ki asıl macera ikinci bölümle başlıyor.

Bu bölümde aslında o kadar çok gelişme oldu ki, bölüm tamamen dolu dolu geçti. Bölüm hakkındaki eleştirilerime geçmeden önce olan bitenleri kısaca özetlemek istiyorum.

Öncelikle Ruby‘nin amacının ne olduğunu öğrendik. Bölüm hakkındaki en önemli iki şeyden birisi buydu. İlk bölümde yaptığı rütel sonucunda karnında bir şeytan bebek oluşmuştu. Bu bölümde ise bebek, kelimenin tam anlamıyla Ruby’nin karnını yararak dünyaya geliyor. Ruby’nin amacı ise dünyalar çirkini bu bebeğin, kehanette bahsi geçen kişi olmasını sağlamak. Ash’i ve de tüm doğmuş-doğmamış tohumlarını yok ettiği zaman bu amacına ulaşmış olacak.

Ash vs Evil Dead Season 3 2018

Ash ve Brandy bazı ailevi sorunlar yaşıyorlar. Kızının varlığından henüz yeni haberi olan Ash, halinden oldukça memnun görünüyor ve kızına karşı iyi bir baba olmaya çalışıyor. Tabii bunu kendisine yakışır bir şekilde yapmayı ihmal etmiyor. Kızı Brandy ise hala annesini kaybetmenin verdiği şokun etkisinde ve kendini bir anda böyle bir ortamda bulmasından dolayı ne yapacağı hakkında fazlasıyla kararsız görünüyor. Ash’in kızı olmasından dolayı da kötülük ile de olan ilişkisi yavaş yavaş ortaya çıkıyor.

Bölümün diğer bir önemli olayı ise Sümer Şövalyesi olan Dalton hakkında öğrendiklerimiz. Ataları uzun yıllardır kötülüğe karşı savaş veriyorlar ve görüyoruz ki Necronomicon Ex-Mortis ile de uzun yıllardır süregelen bir bağlantıları var. Yani anlayacağınız, Dalton hafife alınacak bir karakter değil.

Kelly ve Pablo ilişkisi açısından da güzel bir bölümdü. Pablo, Kelly’ye karşı hissettiklerinden dolayı Dalton’u bir hayli kıskanıyor. Fakat Dalton hakkındaki gerçekleri öğrendikten sonra biraz saygı duyduğunu görüyoruz. Pablo’nun bu bölümdeki asıl önemli olayı ise dövmeleri. Dalton, dövmelerin Sümerce olduğunu ve de şeytanın Pablo’ya dokunduğunu söylüyor. Bununla da kalmayarak Kelly’e önlerinde iki seçenek olduğunu belirtiyor. Ya Pablo gittikçe bir şeytana dönüşerek herkesi yok edecek, ya da tüm bunlar olmadan Pablo’yu öldürecekler.

Kızıyla olan ilişkisini kuvvetlendirmeye çalışan Ash bir yandan da olabilecek başka çocuklarının da varlığı hakkında bilgi edinmek için sperm bağışlama merkezine gidiyor. Bölümün aksiyonu ise burada başlıyor ve çok tuhaf şeyler oluyor. Geçen sezonlarda gördüğümüz bazı iğrenç olaylardan birisi de bu bölümde meydana geliyor. Ruby’nin yaptığı büyü sonucunda Ash, tam da sperm bağışlama merkezinde iken şeytani varlıkların saldırısına uğruyor ve bol spermli, mizah dolu aksiyon sahneleri izliyoruz. Bunu söylemesi bile tuhaftı ama konu Ash vs Evil Dead olunca kimsenin şaşıracağını sanmıyorum.

Ash vs Evil Dead Season 3 2018

Bölümde olanlar genel hatlarıyla bu şekilde. Biraz hatırlatma, biraz bildiklerimizi pekiştirme ve biraz da yeni bilgiler veren güzel bir bölümdü. Korku, komedi ve absürtlük bu bölümde gerçekten hat safhadaydı diyebilirim. Bunlara bir de aile ilişkileri eklenince daha güzel oldu.

Yeni gelen karakterlerden oldukça memnunum. Dalton ve Brandy diziye güzel bir hava kattılar. Dalton’un geçmişi nedeniyle önümüzdeki bölümlerde daha çok sevileceğini düşünüyorum. Ayrıca Kelly ve Pablo da önceki sezonlara oranla bu sezonda daha fazla ön plana çıkacaklar. Özellikle Pablo dövmeleri yüzünden ileride daha çok ön plana çıkacak ve bir yerde dizinin merkezinde bile yer alacak gibi duruyor.

Bölüm hakkında söyleyeceklerim bu kadar. Fazlasıyla beğendiğim ve eğlenerek izlediğim bölüm oldu. Sıradaki bölümde görüşmek üzere…

Not: 5/5

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
error
Updated: 11 Kasım 2018 — 20:36