Ash vs Evil Dead 3×01 – Bir Diziyi En Fazla Ne Kadar Özleyebilirsiniz?

Geçen sene bir arkadaşımın tavsiyesi ile izlemeye başlayıp, bayıla bayıla kısa bir sürede bitirdiğim dizinin üçüncü sezonu için bekleyişin sonuna geldik. 25 Şubat’ya yayınlanan üçüncü sezonun ilk bölümünü, dosta kavuşur bir şekilde oturdum izledim. Şimdi de bölüm hakkında bir şeyler karalama vakti.

ash vs evil dead season 3

İkinci sezonun finalinde Ash ve ekibi, Baal’a karşı zaferle ayrılmış ve Necronomicon Ex-Mortis’i (kısaca kitap diye bahsedeceğim) yok etmişlerdi. En azından öyle olduğunu sanmışlardı. Son sahnede ise birisi kitabı buluyordu.

Üçüncü sezon, kitabın bulunması ve beraberinde kötülüğün de Elk Grove’a yani Ash’in memleketine, yaşadığı şehre dönmesi ile başlıyor. Tabii Ash ve ekibi bu olanlardan habersiz. Kitabı yok ettiklerini sanarak normal bir yaşam sürüyorlar. Ash, tam da kendisinden beklenilecek bir çeşitliliğe sahip olan nalbur/erotik shop karışımı dükkanının açılışını yapıyor. Pablo da onunla birlikte bir büfe işletiyor. Kelly’i ise bir barda çalışırken görüyoruz.

Herkes artık mutlu mesut yaşayacağını düşünürken kitabın tekrar birisi tarafından okunması nedeniyle kötülük geri dönüyor. Fakat dönen şey sadece kötülük olmuyor. Hiç beklemediğimiz bir şekilde Ash’in eski aşklarından birisi de dönüyor. Ve yetmezmiş gibi bir de kızlarının olduğunu söylüyor. Hatta tam o anda da kızları okulda bir iblis tarafından saldırıya uğruyor.

Tahmin edeceğiniz üzere Ash haliyle eski karısını hatırlamıyor ilk başta. Fakat yaşadıkları çılgın günleri bir şekilde hatırlayınca, karısını da hatırlıyor. Kızlarını kurtarmak için okula gidiyorlar ve asıl bölüm burada başlıyor.

Bölümün ilk yarısını, dizinin genelinde alışılagelmiş temponun olmamasından dolayı biraz zayıf buldum fakat sonuç itibariyle kötülüğün defedildiği düşünülüyordu ve bu nedenle de böyle olması doğaldı. Ash’in kızını kurtarmak ve de olaylara bir açıklama getirmek üzere yola koyulması ile birlikte bizleri aksiyon, komedi ve korku-gerilimin iç içe girdiği dakikalar bekliyor.

Ash vs Evil Dead Season 3 2018

Okulda oldukça ürpertici bir iblis, Ash’in kızını ve de kızının arkadaşını arıyor. Bu iblisten önce ise kızları bulanlar Ash, eski karısı ve de Pablo oluyor. Fakat bir şey için artık çok geçtir. Kızının arkadaşı ele geçirilmiştir. Rachel adlı bu karakterin sahneleri o kadar güzeldi ki bu diziyi ne kadar özlediğimin bir kez daha farkına varmamı sağladı. Absürtlük, gerilim ve aksiyon, hepsi bir arada.

Ash vs Evil Dead Season 3 2018

Kelly ve Dalton

İblis ile olan dövüşün finalinde, sahne alma sırası Kelly’e geliyor ve kendine yakışır bir şekilde olaya dahil olarak, iblise son vuruşu yapıyor. Burada tıpkı Ash gibi bizleri de şaşırtan yeni bir karakter daha ekibe dahil oluyor. Ash’in müritleri de diyebileceğimiz Sümer Şövalyeleri isimli bir grubun üyesi olan Dalton, Ash’e olan hürmetini sunarak ekibe dahil oluyor. Ve bir de Ash’in kızı Brandy var.

Brandy Barr.jpg

Ash’in kızı; Brandy Barr (Arielle Carver-O’Neill)

Ruby’yi de unutmadım tabii ki. Kendisi kitabı ele geçirerek yine bir takım büyüler yapıyor. Bölümde çok az göründüğü için bu olayın detaylarını ilerleyen bölümlerde öğreneceğiz.

ash vs evil dead 3x01-4.jpg

Güzeller güzeli Lucy Lawless, Ruby.

Sonuç itibari ile bölüm, özlemiş olduğumuz Ash vs Evil Dead ögelerine bizi doyuruyor. Aksiyon, korku, gerilim, komedi ve tabii ki hepsinin absürtlük ile harmanlanmış hali.

Not: 4/5

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
error
Updated: 20 Ekim 2018 — 14:59